KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177280
*
nr 1417 7280
Nils-Göran Brunner
(1923-1986), Sverige
Oljemålning, "Utsikt från ateljén Västerhaninge". Signerad. Olja på pannå, 26x34cm, yttermått inklusive ram: 30x38cm
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2021
kl 18:49:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 22:03:38
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Nils-Göran Brunner
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.
Läs mer om Nils-Göran Brunner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nils-göran brunner olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:55
*
Nils-Göran Brunner
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.
Läs mer om Nils-Göran Brunner
nr 1417 7280
Nils-Göran Brunner
(1923-1986), Sverige
Oljemålning, "Utsikt från ateljén Västerhaninge". Signerad. Olja på pannå, 26x34cm, yttermått inklusive ram: 30x38cm
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/9 22:03:38 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Nils-Göran Brunner
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.Läs mer om Nils-Göran Brunner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nils-göran brunner olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:55